Pagina 1 van 1

in de trein

Geplaatst: 30 mei 2009 08:40
door w-sure
vrijdag kreeg ik het wel even warm in de trein. ik zat al op het balkon toen er een groepje allochtone jongens op dat zelfde balkon kwam zitten. ze waren nogal lacherig, en ik voelde me nogal oppgelaten. droeg een bruine rok net boven de knie. ik had mijn tas maar op mijn schoot gezet, had ik al voor ze binnenkwamen.

maar ze deden eigenlijk heel normaal. geen rare opmerkingen ofzo. ze deelden wat snoep met elkaar, en hadden een zakje over, dat gaven ze aan mij (meneer, wilt u ook wat snoep?). toen ik het zakje leeghad wou ik het in de afvalbak gooien, maar het kwam er naast terecht, ging een van die jongens het oprapen.

alleen toen ik uitstapte hoorde ik ze wel lachen, maar wellicht was dat gewoon omdat ze lol hadden.

toch is het vaak zo dat wanneer je in rok loopt en je hoort mensen uitbundig lachen, dat je denkt dat het om jou gaat. hebben jullie dat ook?

had het laatst in de trein ook toen ik uitstapte (had in het compartiment gezeten) zat er op het balkon een groep tienermeisjes. Die reageerden duidelijk wel op mij. allerlei opmerkingen onderling die mijn 'verschijning' niet letterlijk noemden, maar er wel mee te maken hadden. och heb het ook maar genegeerd, is hun probleem.

Re: in de trein

Geplaatst: 30 mei 2009 14:15
door Natuurmens
In Amsterdam je je vaak genoeg allochtonen in rok of hoe het ook heet lopen. Dus voor hun cultuur is het niet zo gek.

Re: in de trein

Geplaatst: 01 jun 2009 21:39
door ecokilt
Ik ben ook niet erg gerust als als er een groepje (lawaaierige) eventueeel allochtone pubers in de buurt is.
In volwassen allochtonen van Turkse afkomst ben ik redelijk gerust. Was een maand geleden in een drital winkels in Heusden-Zolder (Belgisch Limburg, vroeger koolmijnen, sindsdien is daar een grote gemeenscahp met vooral mensen van Turkse afkomst. Niks vervelend gemerkt. Wel saw er dit: als ik aan de kassa stond aan te schuiven, hoor ik 2 jonge meiden (blond en zeker niet allochtoon) tegen mekaar zeggen "Wij hebben geen rok aan, hoor".

Re: in de trein

Geplaatst: 02 jun 2009 17:19
door RokSterNL
wichor schreef:.

alleen toen ik uitstapte hoorde ik ze wel lachen, maar wellicht was dat gewoon omdat ze lol hadden.

toch is het vaak zo dat wanneer je in rok loopt en je hoort mensen uitbundig lachen, dat je denkt dat het om jou gaat. hebben jullie dat ook?
Is afhankelijk bij mij van de situatie. Maar ik herken het zondermeer. Je bent dus niet de enige. Zelfs ik als ervaren rokdrager heb dat nog weleens. Draag er toch geen rok minder om. Al was dat in het begin toen ik pas in het openbaar in rok liep wel zo.

Re: in de trein

Geplaatst: 02 jun 2009 18:55
door Jos
alleen toen ik uitstapte hoorde ik ze wel lachen, maar wellicht was dat gewoon omdat ze lol hadden.

toch is het vaak zo dat wanneer je in rok loopt en je hoort mensen uitbundig lachen, dat je denkt dat het om jou gaat. hebben jullie dat ook?
is het niet heel logisch, dat iemand, die afwijkend gekleed gaat in wat voor vorm dan ook, opvalt en daardoor vrijwel zeker bij iemand een reactie zal oproepen.
Ik vind dat een positief iets; het is een teken dat we nog om ons heen kijken en interesse tonen in de mensen om ons heen, op wat voor manier dan ook

Re: in de trein

Geplaatst: 02 jun 2009 22:55
door rokwens
Als ik op een terrasje zit kijk ik ook graag geamuseerd toe naar de mensen. De verscheidenheid is enorm groot en het kan me urenlang bezig houden. Op een zonnige dag zie je de ene met een wollen trui lopen en de andere met spaghettibandjes. Vooral de damesoutfits zijn zo gevarieerd dat ze de aandacht trekken en dat "kleurt je dag" Wat de heren dragen weet ik haast niet meer, behalve dan dat ze een spijkerbroek aan hebben met een hemd of een polo. Daar valt weinig of niets aan te beleven. Maar soms zie je combinaties die in het achterhoofd blijven hangen en waarvan je denkt ; hé moet ik ook eens op fantaseren. Een van mijn goede vriendinnen had gisteren op de kermis een man in kilt gezien. Dat kwam ze me uiteraard direct vertellen. Het speciale was echter dat die in fluo-paars was ! ( de kilt bedoel ik :D )
En lachen met hun kleding, daar zou ik niet aan denken, ik waardeer het zelfs dat iemand zijn laars lapt aan alle traditionele geplogenheden en gewoon draagt wat leuk is. Dat maakt het leven toch een pak aangenamer zeker.

Re: in de trein

Geplaatst: 15 jun 2009 19:18
door Roktom
Het gekken is dat ik in de trein, heb geen auto, nooi last heb gehad, ja ik heb mijn tas ook op de schoot gezet.
Maar ik denk dat dat niet had gehoeven, eigen angst.
Ga nu een in een mannelijkerok de trein in, en doe gewoon.
Kijk om je heen, niemand ziet iets, en zeker jou niet.
Echt ik ben van Rotterdam naar Maasschicht gereden in rok, en geen problemen gehad.
Zelfs in de bus niet.
Je moet niet in een kantenblouse en minirok gaan zitten, al heb ik dat ook wel eens geprobeerd.
Maar dan trek je de aandacht.
Al heb ik dames in de trein gezien die niet echt veel aan hadden, en daar zij niemand iets over.
Maar als je gewoon in een rok, geen bloemetjes, gaat zitten heb je daar over het algemeen geen probleem.
En ik weet het, rij alleen met de trein in rok.
En de dames zitten ook in erg korterok in de trein, zo erg dat ik er de laatse keer wat van gezegt heb.
Ik zeg tegen de dame tegen over me: je zit in je onderbroek hoor.
Ó zegt ze, en u in een rok.
OK.

Re: in de trein

Geplaatst: 16 jun 2009 15:05
door willi
Bleef het gesprek daarbij?

Re: in de trein

Geplaatst: 16 jun 2009 18:28
door Roktom
Helaas wel, of niet.
Het is maar hoe je het ziet.
Ik denk dat het meisje er ook niet veel aan kon doen, ze was bijna twee meter.
Ja en dan is het gouw te klein van onderen.
Wel een lekker ding.